پرش لینک ها

انواع SFP سیسکو و تفاوت‌های آن

انواع SFP سیسکو از جمله SFP+، SFP28، QSFP، QSFP+، QSFP28 و دیگر انواع مختلف فرستنده گیرنده نوری هستند که برای اتصال یک سوئیچ شبکه یا سایر دستگاه‌های شبکه از جمله سرور جهت انتقال داده‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. پیش از خرید انواع ماژول‌های SFP برند Cisco از شرکت افزار پرداز رودین، بهتر است با رده‌های مختلف و تفاوت‌های آن آشنا شوید.

ماژول SFP چیست و چه کاربردی دارد؟

SFP یا Small Form-Factor Pluggable یک قطعه سخت افزاری بوده که تحت عنوان ماژول فیبر نوری هم شناخته می‌شود. خرید انواع SFP سیسکو به منظورهای مختلفی صورت می‌گیرد و هر کاربری می‌تواند بسته به نیاز خود از آن استفاده کند. ماژول‌های SFP برای پشتیبانی از شبکه نوری همزمان (SONET)، گیگابایت اترنت، کانال فیبر و سایر استانداردهای ارتباطی طراحی و پیاده‌سازی شده است.

تقسیم‌بندی و رده‌بندی انواع SFP سیسکو براساس قابلیت‌های سرعت دستگاه می‌باشد. برای بیشتر ماژول‌های فیبر SFP، سرعت انتقال 1 گیگابایت در نظر گرفته شده اما نسخه‌های جدیدتر مانند SFP+ سرعت بالاتری از انتقال را پشتیبانی می‌کنند. نکته‌ای که به هنگام خرید انواع ماژول SFP سیسکو باید در نظر بگیرید،  تطابق ماژول با درگاه سوئیچ و کابل مورد نظر است. برای نمونه چنانچه کابل چند حالته دارید می‌توانید GLC-SX-MM 1000BASE SFP را انتخاب و در صورتی که از کابل فیبر تک حالته استفاده می‌کنید، بایستی GLC-LH-SM 1000BASE SFP را خریداری کرد.

انواع SFP سیسکو کدام است؟

انواع SFP سیسکو کدام است؟

SFP+

Small Form-Factor Pluggable Plus نسخه پیشرفته‌تر از ماژول SFP است. این مدل از کانال فیبر 8 گیگابیات بر ثانیه، اترنت 10 گیگابیت و شبکه حمل نور استاندارد OUT2 پشتیبانی می‌کند. علاوه‌براین اتصال مستقیم را برای اتصال دو پورت SFP+ بدون فرستنده‌های فیبر اضافی، از جمله DAC و AOC معرفی می‌کند.

QSFP+

تکامل‌یافته (قابل اتصال 4 فرم کوچک) QSFP بوده که امکان استفاده از 4 کانال را به طور همزمان برای کاربر فراهم می‌کند. QSFP+ علاوه‌بر پشتیبانی از کانال‌های 4×10 گیگابیت بر ثانیه، می‌تواند 4 کانال را در یک پیوند اترنت 40 گیگابیتی ترکیب کند.

SFP28

انواع SFP سیسکو یکی پس از دیگری پیشرفته‌تر و حرفه‌ای‌تر می‌شود. SFP28 همان فاکتور فرم SFP+ را دارد اما از 25 گیگابیت بر ثانیه در یک خط پشتیبانی می‌کند. خرید ماژول SFP28 راه جدیدی برای ارتقای شبکه است.

QSFP28

quad small form-factor pluggable 28، قابلیت ارائه 4 کانال سیگنال دیفرانسیل پرسرعت با نرخ داده از 25 گیگابیت تا 40 گیگابیت بر ثانیه را دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص انواع ماژول‌های SFP کمپانی سیسکو و کاربردهای آن با کارشناسان فنی شرکت افزار پرداز رودین در تماس باشید.

پیام بگذارید

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
×