پرش لینک ها
تاریخچه شرکت سیسکو

تاریخچه شرکت سیسکو از نگاه رودین

تاریخچه شرکت سیسکو بسیار شنیدی و جذاب است. کمپانی بسیار قوی در دنیاتی تکنولوژی و شبکه که توسط دو زوج جوان پایه‌گذاری شد. در سال 1984 لن بزاک و سندی لرنر تصمیم به تغییر دنیای ارتباطات جهان کردند.

 این زن و شوهر جوان که در دانشگاه استنفورد مشغول به تحصیل بودند، در یک کار تحقیقاتی ارتباط مابین دو شبکه ی مجزا در دو ساختمان را راه‌اندازی کردند. داستان شکل‌گیری کمپانی سیسکو فراز و نشیب‌های خاصی دارد که در ادامه شرکت تجهیزات شبکه و امنیت رودین آن را به صورت داستان‌وار شرح خواهد داد.

مروری بر تاریخچه شرکت سیسکو

به جرات می‌توان گفت که سال 1984 شروع تغییر و تحول در زمینه فناوری جهان است. در این سال سندی لرنر و لن بوسک سعی کردند فناوری اینترنتی را که توسعه داده بودند را به شرکت‌های کامپیوتری دیگری بفروشند. اما متاسفانه موفق به این کار نشدند. پس از آن اقدام به بسط دادن کسب و کار خود با نام سیسکو نمودند.

یک سال بعد توانستند اولین محصول خود که کارت شبکه بود، به بازار عرضه کنند. روتر اولین موفقیت این دو نفر بود که قادر بود چندین پروتکل شبکه را پشتیبانی کند. آنها به صورت جدی مسیریاب چند پروتکلی را اختراع و روانه بازار کردند.

بدون شک ادامه دادن این مسیر نیاز به پشتوانه مالی داشت. از این رو برای تامین بودجه با شرکت Sequoia Captial وارد مذاکره شدند. شروع همکاری و پشت سر گذاشتن برخی موانع در سال 1989 خود را به خوبی نشان داد. در این سال شرکت سیسکو توانست تنها با سه محصول و 111 کارمند، مبلغی حدود 27 میلیون دلار را بدست آورد.

همه چیز در مورد سیسکوهمه چیز در مورد سیسکو

در ادامه شرح تاریخچه شرکت سیسکو، اگر برایتان سوال است که نام Cisco و لوگوی آن از کجا آمده است؟ بهتر است همچنان به خواندن مقاله، ادامه دهید. سیسکو مخفف سانفراسیسکو است. لوگوی آن نیز به نقل از گفته‌های جان مرگریج، مدیر سابق شرکت، از پل پلدن گیت الهام گرفته شده است.

سیسکو تمام فعالیت خود را به ساخت تجهیزات شبکه و امنیت اختصاص نداده است. در این مسیر یک گذری علمی و تخصصی به آموزش افراد انداخته است. هم‌اکنون کمپانی Cisco در 150 کشور جهان مرکزهای آموزشی برای مدل سازی و نگهداری شبکه‌های کامپیوتری تاسیس کرده است.

محصولات شرکت Cisco

اگر تاریخچه شرکت سیسکو را ورق بزنیم مشاهده خواهید کرد که روز به روز به محصولات این کمپانی افزوده می‌شود. شاید روتر اولین محصول آغازین Cisco Company بود اما تنوع آن این روزها به حدی است که لیست کردن آن از صبر و حوصله من و شما خارج است. سیسکو محصولات خود را با نام‌های تجاری از جمله Cisco، ساینتیفیک آتلانتا و لینکسیس به بازار تجهزات شبکه و امنیت روانه می‌کند.

مهم‌ترین محصولات شرکت سیسکو

  • سوئیچ (Switch)
  • روتر (Router)
  • ATM (شبکه‌های خودپرداز بانک‌ها)
  • دیواره آتش (فایروال)
  • تجهیزات امنیت شبکه
  • تجهیزات پردازش (UCS)
  • آی پی فون (تلفن ویپ)
‫1/5 ‫(1 نظر)

پیام بگذارید

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
×

سلام دوست عزیز !

×