پرش لینک ها

بررسی تخصصی سرور سینرژی HPE

سرور سینرژی HPE نسل جدید از سرورهای تیغه‌ای برند HPE می‌باشد که به معماری Composable مجهز شده است. با کمک این معماری کاربر می‌تواند منابع سخت افزاری مانند پردازشی، شبکه‌ای و ذخیره‌ای را به صورت همزمان مدیریت کند. شرکت افزار پرداز رودین تامین کننده انواع تجهیزات شبکه برند اچ پی است. چنانچه شما هم قصد خرید سرور HPE Synergy را دارید، بهتر است مقاله را با دقت بخوانید.

معرفی سرور سینرژی HPE

همانگونه که اشاره شد سرور سینرژی اچ پی از نوع سرورهای تیغه‌ای است. استفاده از معماری Composable باعث شده که دستگاه شبیه سیستم‌های hyper converged است. اما اچ پی سینرژی دو تفاوت اساسی با رقبیان خود دارد. اول اینکه منابع سخت افزار و منابع نرم افزاری با هم مدیریت می‌شود. دوم اینکه وجود یک رابط قدرتمند API به برنامه‌های کاربردی این اختیار را می‌دهد که از درون خود و بدون دخالت اپراتور با اجرای چند کد ساده تمام فرایندها را به صورت خودکار به اجرا دربیاورند.

اگر بخواهیم دستگاه سرور سینرژی HPE را به صورت تخصصی آنالیز کنیم باید گفت که این سرور اچ پی در بسته‌بندی خاصی به دست مشتریان می‌رسد. در دیواره جانبی بسته‌بندی دستگاه، یک سنسور شوک فیزیکی نصب شده است. در صورتی که رنگ دایره سنسور سبز باشد، یعنی دستگاه بدون هیچ آسیب فیزیکی به مقصد رسیده است. چنانچه در حین تحویل بار، صدمه یا آسیبی به سرور HPE Synergy وارده شده باشد، رنگ دایره قرمز خواهد شد.

آنالیز سخت افزار HPE Synergy

آنالیز سخت افزار HPE Synergy

در این مقاله دستگاه مورد نظر ما، سرور سینرژی HPE، 12 هزار می‌باشد. یعنی 10 یونیت ارتفاع داشته و در رک استاندارد 19 اینچ جایگذاری می‌شود. قلب این سیستم، واحد مدیریت آن بوده به‌نحوی‌که هیچ فریم سرور سینرژی بدون این واحد مدیریت کار نمی‌کند. البته سیستم به گونه‌ای طراحی شده که یک واحد مدیریت می‌تواند به تنهایی 21 فریم که به صورت زنجیروار بهم وصل شده‌اند، را مدیریت کند.

این واحد مدیریت که به آن Synergy Composer گفته می‌شود، در جلوی دستگاه قرار دارد. بروی سینرژی کامپوزر نسخه One View نصب شده که امکان ترجمه منابع سخت افزاری به نرم افزاری را میسر می‌کند. آنچه که سرور سینرژی HPE را از دیگر سرورهای بلید متمایز کرده، این است که HPE Synergy یک سیستم کاملا نرم افزار محور می‌باشد.

One View به کاربر این امکان را می‌دهد که منابع سخت افزاری، پردازشی، شبکه‌ای و ذخیره‌ای را به دلخواه درکنار هم قرار دهد. این بدان معناست که کاربر می‌تواند یک سیستم عملیاتی را داشته باشد. از طرف دیگر هر زمان ماموریت این سیستم عملیاتی به اتمام برسد، امکان آزاد سازی منابع با سرعت زیاد وجود دارد. به عنوان مثال فرض کنید در یک سازمان،  سرور سینرژی HPE با 10 یونیت می‌تواند برای 700 کاربر ارتباط VDI ایجاد کند. و بعد از ساعت اداری همین سیستم می‌‎تواند تبدیل به چند سرور قدرتمند شود که عملیات پردازشی محاسباتی مربوط به بانک‌های اطلاعات را انجام دهد.

سخن پایانی

شرکت افزار پرداز رودین این توانایی را دارد که متناسب با نیازهای فنی و کاربردی مشتریان، این سیستم یا دیگر تجهیزات شبکه برندهای معتبر دنیا را تامین کند. علاوه‌براین، در تمامی مراحل نصب و راه اندازی دستگاه‌ها با شما همراه باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر سرور سینرژی HPE یا دیگر تجهیزات شبکه برند HPE می‌توانید دیگر مقالات درج شده در وب سایت را مشاهده نمایید.

پیام بگذارید

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
×