پرش لینک ها

EMC VPLEX Family ، راهکاری برای یک یا چند دیتاسنتر

EMC VPLEX Family با دو محصول EMC VPLEX Local و EMC VPLEX Metro، راهکاری برای یک یا چند دیتاسنتر می‌باشد. برند EMC این دستگاه را براساس یک معماری مقیاس‌پذیر با موتورهای پردازنده با دسترس پذیری بالا طراحی کرده است. در این مقاله قصد داریم شما را با خانواده VPLEX کمپانی ای ام سی آشنا کنیم.

معرفی و بررسی EMC VPLEX Family

خانواده EMC VPLEX با یک معرفی ساده یعنی، دسترس پذیری بالا و تحرک مداوم داده‌ها در برنامه‌های حساس. این پلتفرم می‌تواند امکان دسترس‌پذیری و سیارسازی داده‌های موجود بین آرایه‌های یک یا چند دیتاسنتر با فاصله زیاد از هم، به خوبی فراهم می‌سازد. VPLEX این روند را با کمک فناوری‌هایی همچون VMware امکان پذیر می‌کند. همزمان سازی عملیات خواندن و نوشتن داده‌ها بین دو آرایه با کمک خانواده VPLEX برند EMC میسر می‌شود.

پلتفرم EMC VPLEX Family به دو محصول اصلی EMC VPLEX Local و EMC VPLEX Metro تقسیم‌بندی می‌شود. هر کدام از این محصولات کاربردها و قابلیت‌های مخصوص به خود را دارند که در ادامه به تفسیر آن می‌پردازیم.

VPLEX Local برند EMC

EMC VPLEX Local با کمک 4 موتور VPLEX می‌تواند قابلیت اتصال داخلی Cluster، اضافه نمودن آنلاین موتورهای دیگر در VPLEX را برای کاربر فراهم سازد. این محصول همچنین اجازه می‌دهد که برنامه‌ها با عملکرد حساس طی هر گونه سناریوی Downtime برنامه‌ریزی شده یا نشده در حالت اجرا، باقی بمانند.

EMC VPLEX Metro

EMC VPLEX Metro

دیگر محصول اصلی EMC VPLEX Family شامل VPLEX Metro بوده که می‌تواند حداکثر تا دو کلاستر را در یک دیتاسنتر یا دو سایت محتلف را، پشتیبانی کند. VPLEX مترو در ترکیب با VMWare قابلیت انتقال داده‌های برنامه را بدون گذر از چرخه‌های CPU ی هاست ممکن می‌سازد.

چرا خانواده EMC VPLEX؟

با کمک خانواده VPLEX برند EMC به طور کامل نحوه مدیریت و اجرای IT تغییر پیدا می‌کند. در شرایطی که این قابلیت با مجازی سازی سرور هم ترکیب شود، توانایی خواندن و نوشتن داده‌ها به صورت همزمان در مکان‌های مختلف، ایجاد خواهد شد. مانند:

  • گسترش داده هاست‌ها و برنامه های کلاستر در فاصله‌های مختلف
  • جابجایی و انتقال بدون توقف سرور مجازی و منابع ذخیره سازی درون و بین Data Centerها
  • تغییر یک زیرساخت ذخیره سازی ناهمگون به یک استوریج pool با مدیریت متمرکز
  • امکان دسترسی به برنامه‌هایی با عملکرد حساس با سرعت بالا
  • قابلیت استفاده از منابع در یک سایت جدا با ایجاد محیط Active/Active بین دو دیتاسنتر

سخن پایانی

شرکت افزار پرداز رودین این توانایی را دارد که متناسب با نیازهای فنی و کاربردی مشتریان، این سیستم یا دیگر تجهیزات شبکه برندهای معتبر دنیا را تامین کند. علاوه‌براین، در تمامی مراحل نصب و راه اندازی دستگاه‌ها با شما همراه باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر محصولات برند EMC می‌توانید با کارشناسان فنی رودین در تماس باشید.

پیام بگذارید

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
×