پرش لینک ها

نحوه تنظیم کردن SSL Offloading در فورتی وب

SSL offloading در فورتی وب به کاربران کمک می‌کند که عمل encrypted/decrypted ترافیک  شبکه را انجام دهد. یعنی در واقع تبدیل HTTP به HTTPS برعهده این قابلیت می‌باشد. در صورتی که شما هم از محصولات امنیتی FortiNet استفاده می‌کنید، بهتر است تا پایان مقاله با شرکت افزار رودین همراه باشید.

SSL offloading چیست و چه کاربردی دارد؟

پیش از آنکه نحوه تنظیم کردن SSL offloading در فورتی وب را آموزش دهیم، بهتر است آشنایی مختصری با SSL پیدا کنید. تخلیه SSL یا SSL offloading برای مدیریت منابع و بالانس کردن شبکه‌های پرترافیک به کار می‌رود. با کمک این قابلیت وب سرور عملیات رمزگذاری و رمزگشایی را با سرعت بالاتری انجام می‌دهد. این کار باعث کاهش بارکاری موجود در سرور و متعادل شدن بار ترافیکی در شبکه خواهد شد. از سوی دیگر می‌توان ویژگی‌های پیشرفته‌ای همچون معکوس کردن پروکسی، منظم کردن ترافیک و تداوم کوکی را هم به دست آورد.

SSL offloading یا SSL Proxy نقش یک واسط را در شبکه ایفا کرده و رمزگذاری و رمزگشایی SSL را بین کلاینت و سرور پیاده سازی می‌کند. زمانی‌که SSL offloading در فورتی وب فعال باشد، بدون شک کاربر دید بسیار بهتری در میزان استفاده برنامه از منابع دارد.

مزایای SSL offloading در فورتی وب

  • با تنظیم SSL Proxy در فورتی وب می‌توان از خدمات پیشرفته تجهیزات امنیتی فایروال‌های نسل جدید برای برقراری امنیت بیشتر در برنامه‌های تحت شبکه برقرار کرد.
  • امکان استفاده از پروتکل‌ها با رمزهای عبور قوی را فراهم می‌کند.
  • محافظت قویتری در برابر تهدیدهای جاسازی شده در تراقیک شبکه را به کاربران ارائه می‌دهد.

تنظیم SSL Proxy در FortiWeb

همانگونه در ابتدای مقاله ذکر شد، ترافیک ترافیک ارسال شده از سمت کلاینت با رمزنگاری به دست فورتی وب می‌رسد و تجهیز فورتی وب پکت مورد نظر را رمزگشایی و آنالیز می‌کند. پس از آن بسته به صورت Clear به سمت سرور ارسال می‌گردد. در این میان نیاز است برای رمزنگاری از Certificate استفاده شود. پیش از تنظیم SSL offloading در فورتی وب بایستی Certificate را فعال کرد. در صورتی که شما Password، Key file و Certificate file را دارید، به صورت زیر پیش روید:

System > Certificates > Local > import

 SSL offloading در فورتی وب

در ادامه تنظیمات را همانند تصویر زیر انجام دهید.

تخلیه SSL یا SSL offloading

اگر قصد تنظیم کردن SSL Offloaling در فورتی وب را دارید، می‌توانید با کارشناسان فنی شرکت افزار پرداز رودین در تماس باشید.

پیام بگذارید

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
×