پرش لینک ها

اهمیت سرویس Security Rating فورتی نت

سرویس Security Rating فورتی نت در زمینه امنیت سایبری، کاربردهای محتلفی را به کاربران خود ارائه می‌دهد. با کمک این سرویس تیم امنیت سازمان‌ها می‌توانند ضعف‌های پیکربندی در تنظیمات Security Fabric را شناسایی و درصدد رفع آن اقدام کنند. شرکت افزار پرداز رودین ارائه دهنده انواع محصولات امنیتی برند FortiNet، در این مقاله قصد دارد شما را با جدیدترین اطلاعات مرتبط با سرویس Security Rating فورتی نت آشنا کند.

معرفی سرویس Security Rating فورتی نت

Security Rating فورتی نت یکی از سرویس‌های کمپانی FortiNet است که چندین استفاده مختلف در امنیت سایبری دارد. در این مقاله دو مورد از این کاربردها را به صورت تخصصی بررسی می‌کنیم. اولین مورد به بهداشت سایبری باز می‌گردد که هدف آن شناسایی و از بین بردن ریسک‌ها و خطرات در محیط‌های سازمانی می‌باشد.

در گزارش سه ماهه چشم انداز تهدیدات فورتی نت این موضوع مشخص شده که سازمان‌ها هر فصل با تهدیدات یکسانی آلوده می‌شوند. این بدان معنی است که سازمان‌ها ریشه‌ی آلودگی‌ها را از بین نمی‌برند و داده‌های خود را به خوبی پالایش نمی‌کنند. مهاجمان می‌دانند که سازمان‌ها در پچ کردن به موقع آسیب پذیری‌ها دچار مشکل هستند. در واقع تعدادی از تهدیدات جدیدی که قابل مشاهده است خبر از سوء استفاده از آسیب پذیری‌هایی می‌دهد که قبلا پچ شده‌اند. فراموش نکنید که احتمال دارد که این پچ شدن‌ها به سال‌ها قبل نیز مربوط باشد.

چرا Security Rating؟

از سال 1999 که انتشار لیست MITRE، یعنی دیتابیس CVE آسیب پذیری‌های شناخته شده شروع شد؛ گردآورندگان آن به وجود حدود 104 هزار آسیب پذیری عمومی پی برده‌اند. داده‌های کمپانی فورتی نت نشان می‌دهد که در عمل فقط 5.7 درصد از این آسیب پذیری‌ها اکسپلویت می‌شوند.

گزارش تحقیقاتی نفوذهای اطلاعاتی شرکت Verizon نشان می‌دهد که برای 68 درصد از سازمان‌ها یافتن یک نفوذ اطلاعاتی به محصط خود چند ماه یا زمان بیشتری طول می‌کشد. پس سازمان‌ها با چالش‌های زیادی روبرو هستند و در یافتن آسیب پذیری‌ها و نقاط ضعف در محیط خود به کمک نیاز دارند. سرویس Security Rating فورتی نت می‌تواند به این سازمان‌ها کمک شایانی بکند.

سرویس امنیتی ریتینگ فورتی نت صدها بررسی امنیتی را براساس چارچوب NIST انجام می‌دهد. Security Rating فورتی نت پیشنهاداتی قابل سنجش و معنادار ارائه خواهد داد که کاربر را قادر می سازد محیط خود را تقویت کند. خدمات Security Rating کمپانی FortiNet کمک می‌کند در محیط خود شاخص‌هایی را برای عملکرد و ریسک به طور دقیق تعیین کنید.

علاوه‌براین با استفاده از آن قادر خواهید بود که با اولویت‌بندی زمان و توجه خود را داشته باشید.

دومین کاربردی سرویس Security Rating

دومین کاربردی سرویس Security Rating

کاربرد دوم سرویس امنیتی ریتینگ فورتی نت به ارائه‌ی چشم انداز لحظه به لحظه از وضعیت کلی امنیت و سطح بلوغ سازمان برای مدیران، باز می‌گردد. Security Rating امتیازاتی را به سازمان‌ها می‌دهد که با استفاده از آن می‌توان سازمان را با همتاهای آن مقایسه کرد. این سرویس می‌تواند شاخص‌های کلیدی را برای کاربران خود فراهم کند به نحوی که ریسک‌های درون سازمانی و سطح کلی بلوغ سازمان را به خوبی سنجید. کاربرد دوم Security Rating فورتی نت کمک خواهد کرد که تاثیرگذاری کلی سرمایه گذاری‌های انجام شده بر روی امنیت را مورد ارزیابی قرار داد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع محصولات امنیتی فورتی نت  با کارشناسان فنی شرکت افزار پرداز رودین در تماس باشید.

پیام بگذارید

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
×